KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556413
*
nr 1455 6413
Sigurd Bernholm
(1890-1969), Sverige
Oljemålning, Fjällstugor. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 31x38cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:06:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 09:36:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigurd Bernholm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Läs mer om Sigurd Bernholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällstugor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sigurd bernholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Sigurd Bernholm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Läs mer om Sigurd Bernholm
nr 1455 6413
Sigurd Bernholm
(1890-1969), Sverige
Oljemålning, Fjällstugor. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 31x38cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 09:36:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigurd Bernholm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.Läs mer om Sigurd Bernholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällstugor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sigurd bernholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41